İslam'da Hacamat - Hacamat Nedir? Hacamat Faydaları Nelerdir? Hacama Hacamatci.Net 
İslam'da Hacamat
İslam'da Hacamat

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Sizin tedavi olmak için başvuracağınız en iyi çare Hacamattır (Nesei) Cabir(r.a)dan Peygamber Efendimiz(s.a.v) Şöyle buyurmuştur: Eğer kullandığınız ilaçlarda bir hayır varsa veya hayır olacaksa bu kan aldırmakta bal şerbetinde ve ateşle dağlanmakta olur. Fakat ben dağlanma ile tedaviyi yasaklıyorum.

Abdullah b.Abbas(r.a) Şöyle demiştir: Peygamber Efendimiz (s.a.v) Miraç gecesinde meleklerden hangi topluluğa uğradımsa bana ümmetine kan aldırmayı emret diye tavsiye ettiler. Tirmizi bir Yahudi Peygamber Efendimize(s.a.v) sihir yaptı hastalık mukaddes zatına ulaşınca mübarek başının tepesinden hacamat yaptırdı ve yine Peygamber Efendimiz(s.a.v)’e Yahudi bir kadının zehirli koyun etinden ikram edip yedirmesi sonucunda zehir mübarek vucuduna yayılınca Cebrail(a.s) gelerek Hacamat olmasını tavsiye etmiş ve Peygamber Efendimiz(s.a.v) Hacamat olarak bu zehirden kurtulmuşlardır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v): Her kimin Dinden ve İmandan payı olmaz ise Hacamat yaptırmak ona güç gelir. Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in yaptığı ve yapılmasını istediği her işlerin şüphesiz bir anlamı ve hikmeti vardır. Onun hayatı bizim için örnektir. Ameller niyetlere göre değer kazanır. Sünnete uymak niyetiyle ve bize emanet olan vücudumuzun sağlığına kavuşması için yaptırdığımız hacamat bir ibadet değeri taşır.

Google Arama Sonuçları