Hakkımızda - Hacamat Nedir? Hacamat Faydaları Nelerdir? Hacama Hacamatci.Net 
Hakkımızda
Hakkımızda

Hakkımızda

BİSMİLLAHİRRAHMÂNİRRAHİM.


Rahman ve Rahim olan Allahımızın adıyla.Salat ve selam hazreti muhammed mustafa sallallahualeyhi vesellem efendimizin üzerine ve onun Âline ashabına olsun.

Hacamat hakkinda bir çok insan öncelikle tedirgin olabilir.Halbuki  hacamat yaptırdıktan sonra yaptıranin hiç bir şekilde korkulacak ve çekinilecek bir şey olmadığını söyler.


Yanlız hacamat yapan kişinin hacamat konusunda ehil olması evladir. Peki bir kişinin ehil olup olmadığı nasıl anlaşılır.?
Birincisi hacamat  yapan kişi eğer hacamat olmayan günlere dikkat etmiyor ise yani (çarşamba cuma ve cumartesi) günlerinde hacamat yapıyor ise bu kişiye hacamat olunmaz.


Zira çarşamba günü ikindi den sonra gün persembeye veya cumartesi günü pazara döndü  gibi tevil yapanlar.Bilmezlerki Hristiyanlar ve yahudilerde de hep tevil yapmışlardır.


Peygamberimiz bu günlerde yapmayın diyor ve bağzı arkadaşlar gün dönüyor diyip bu günlerde yapıyorlar.
İkinci olarak da, Hacamat olan bölgelerden aynı anda 3 veya 4 den fazla kupa vuruyor ise buna da dikkat etmek gerekir. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhivesellem bir anda çok hacamat yaptırmamıştır.
Hadisler BÖLÜMÜNDE bu konu ile alakalı bigi edineceksiniz.


Çünkü hacamat olan bölgeler kafa,iki omuz,arası,omuzlar, kalp arkası,karaciğer,böbrekler,bel, bacaklar ve ayaklardan ibarettir. Bunlarin hepsini aynı anda yapmak akıl kârı değildir.


Farklı zamanlarda yapmak en iyisidir. Yani bir kişinin bir çok hastalığı var ise 10 ar gün aralıklar ile 4 er kupa yapılabilinir.Sünnet olanı eğer bir kişide rahatsızlık veya hastalık yok ise yılda 3 defa hacamat tavsiye edilir.
Hacamat egitimimiz ailemizden gelmektedir


2002 den beri hizmet vermekteyiz. Kullanılan malzemelerimiz tek kişiliktir. Hacamat yaptigimiz ortam hacamat için kullanılan steril bir odadir.